Bundesliga nis me një supër ndeshje, Bayern përballë Schalkes

  • A.P /
  • 18 shtator 2020 - 19:55
Bundesliga nis me një supër ndeshje, Bayern përballë Schalkes

Njëri prej pesë kampionateve më të fortë në Europë, Bundesliga starton sonte me ndeshjen në mes të Bayern Munchen-Schalke 04

Bayern hynë në këtë ndeshje pasi arriti të fitonte të gjithë titujt e mundshëm në Europë duke fituar edhe Ligën e Kampionëve, Bayern sot do të nis në Allianze Arena kundër Schalke 04.

E në këtë ndeshje Bayern ka startuar me treshen e frikshme, Sane, Gnabry dhe Lewandowski.

Në anën tjetër Schalke do të tentojë për ta befasuar kampionin në fuqi të Gjermanisë, edhe pse e pret një punë e vështirë në Bavari sonte. 

(Kosova Sot Online)