Milik në teste mjekësore të Roma

  • A.P /
  • 18 shtator 2020 - 21:39
Milik në teste mjekësore të Roma

Sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik ka bërë testet e para mjekësore para kalimit të tij në Romë

Sportmediaset, Calciomercato.com dhe Tuttosport kanë raportuar se Milik testet i ka bërë herët sot në mëngjes në Zvicër ku është konfirmuar se ai nuk ka probleme me gjurin e tij.

Qëndrimi i 26 vjeçarit në San Siro më parë kishte bërë që ai të kishte dy lëndime në ligamentet kruciale, por fotografimi tha se ai nuk ka problem.

Ai tashmë është kthyer në Itali, ku ka ateruar në aeroportin Ciampino të Romës dhe pritet që të kompletoj pjesën tjetër të testeve mjekësore të shtunën.

Milik pritet që ta zëvendësoj Edin Dzekon te Roma, pasi që ka arritur kontratë personale 5 vjeçare ku do të përfitojë gjshtë milionë euro në sezon.

Roma, në anën tjetër, do ta merr atë në huazim me obligim vlerjen verën e ardhshme për 28 milionë euro – përfshirë bonuset.

(Kosova Sot Online)