Chelsea pret skuadrën e fundit të tabelës në Stamford Bridge, formacionet zyrtare

  • G.G /
  • 07 nëntor 2020 - 17:55
Chelsea pret skuadrën e fundit të tabelës në Stamford Bridge, formacionet zyrtare

Chelsea e pret sonte në Stamford Bridge skuadrën e fundit në tabelë, atë të Sheffield United

Sheffield United, që sezonin e kaluar ishte njëra prej skuadrave më të mira në Premier Ligë, sivjet ka treguar rezultate të dobëta dhe vazhdon të jetë në vendin e fundit me një pikë nga 7 xhiro të zhvilluara.

Chelsea edhe në këtë ndeshje synon të arrijë fitore që do ta ngriste atë në top katër skuadrat më të mira në Angli dhe për këtë Frank Lampard ka startuar me Werner, Abraham dhe Ziyech në sulm. 

Formacionet zyrtare:

(Kosova Sot Online)