Startojnë Vini Jr dhe Rodrygo, Zizu i lë në stol Marcelon, Odegaardin dhe Asension

  • S.A /
  • 05 December 2020 - 16:05
Startojnë Vini Jr dhe Rodrygo, Zizu i lë në stol Marcelon, Odegaardin dhe Asension

anë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Sevillës dhe Real Madridit.

Zinedine Zidane nga minuta e parë bashkë me Karim Benzeman, i ka hedhur në sulm Vinicius Juniorin dhe Rodrygon.

Marcelo është lënë sërish në stol, ashtu si Martin Odegaard, Isco e Marco Asensio.

Hazard, Ramos, Jovic, Valverde dhe Carvajal janë mungesat e Los Blancos shkaku i lëndimeve.