Yjet e Kosovës s’pritet të startojnë as sot për ekipet e tyre në Serie A

  • S.A /
  • 06 janar 2021 - 10:06
Yjet e Kosovës s’pritet të startojnë as sot për ekipet e tyre në Serie A

Ndeshjet e javës së 16-të në Serie A do të zhvillohen sot, por yjet e e Kombëtares së Kosovës që luajnë në këtë ligë nuk pritet t’i nisin ndeshjet si titullarë për ekipet e tyre përkatëse as këtë herë.

Ndeshjet nisin me takimin Cagliari –Benevento dhe përfundojnë me superderbin Milan-Juventus sonte. 

Pavarësisht se Lazio pritet të jetë pa sulmuesin kryesor Ciro Immobole dhe në mungesë të Joachim Correa, Vedat Muriqi pritet të lihet në stol dhe në vend të tij të luajë Filipe Caicedo në ndeshjen e Lazios kundër Fiorentinës.

Mërgim Vojvoda duket ta ketë humbur vendin e titullarit për Torinon dhe pritet që Singo të luajë sërish para tij, i cili në ndeshjen e fundjavës shënoi edhe gol.

Amir Rrahmani, i cili debutoi nga stoli për Napolin më në fund fundjavën e kaluar pas gati gjysmë sezoni pritjeje, nuk pritet të startojë as sot kundër Spezias.

Formacionet e mundshme dhe koha e ndeshjeve të sotme në Serie A.

Lazio-Fiorentina (15:00)

Lazio (3-5-2): Strakosha; Luiz Felipe, Hoedt, Acerbi; Lazzari, Milinkovic, Escalante, Luis Alberto, Marusic; Pereira, Caicedo

Fiorentina (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Pezzella, Igor; Caceres, Amrabat, Pulgar, Castrovilli, Biraghi; Vlahovic, Ribery

Sampdoria-Inter (15:00)

Sampdoria (4-4-2): Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Silva, Jankto; Keita, Quagliarella

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Sanchez, Lautaro

Torino-Verona (15:00)

Torino (3-5-2): Sirigu; Izzo, Lyanco, Bremer; Singo, Lukic, Rincon, Linetty, Rodriguez; Verdi, Belotti

Verona (3-4-2-1): Silvestri; Daëidoëicz, Magnani, Ceccherini; Faraoni, Barak, Veloso, Dimarco; Tameze, Zaccagni; Kalinic

Napoli-Spezia (17:00)

Napoli (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui; Fabian, Bakayoko, Politano; Zielinski, Insigne, Lozano

Spezia (4-3-3): Provedel; Vignali, Terzi, Erlic, Marchizza; Maggiore, Deiola, Pobega; Gyasi, Nzola, Farias

Milan-Juventus (20:45)

Milan (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Krunic, Kessie; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Leao

Juventus (3-4-1-2): Szczesny; Demiral, De Ligt, Bonucci; Chiesa, McKennie, Bentancur, Danilo; Ramsey; Dybala, Ronaldo.

(Kosova Sot Online )