Kosovari Gjokoviq fiton Australian Open për të nëntën herë

  • A.P /
  • 22 shkurt 2021 - 22:27
Kosovari Gjokoviq fiton Australian Open për të nëntën herë

Tenisti kosovar nga Mitrovica Novak Gjokoviq arriti të fitojë të dielën titullin e nëntë kampion të turneut Asutralian Open dhe të tetëmbëdhjetin Grand-Slam në karrierë.

Numri një i tenisit botëror mundi në finale rusin Daniil Medvedev në diçka më pak se dy orë lojë që përfundoi 7-5; 6-2; 6-2 me sete. Për Gjokoviq kjo ishte finalja e nëntë që arriti ta mbyllë me sukses.

Novak Gjokoviq arriti të fitojë të dielën titullin e nëntë kampion të turneut Asutralian Open dhe të tetëmbëdhjetin Grand-Slam në karrierë.

Numri një i tenisit botëror mundi në finale rusin Daniil Medvedev në diçka më pak se dy orë lojë që përfundoi 7-5; 6-2; 6-2 me sete. Për Gjokoviq kjo ishte finalja e nëntë që arriti ta mbyllë me sukses.

(Kosova Sot Online)