Dy yje i mungojnë Milanit kundër Romës

  • A.P /
  • 28 shkurt 2021 - 11:14
Dy yje i mungojnë Milanit kundër Romës

Milan ka publikuar listën e skuadrës për ndeshjen e kësaj mbrëmje në Serie A kundër Romës dhe të dy Mario Mandzukic dhe Ismael Bennacer janë jashtë fushe për shkak të lëndimeve.

Të dy lojtarët kanë pësuar dëmtime të muskujve dhe nuk mund të luajnë kundër Giallorossi.

Ish-sulmuesi i Juventusit u dëmtua gjatë një seance stërvitore para derbit të Milanit javën e kaluar, ndërsa Bennacer ishte larguar në barazimin 2-2 të Milanit kundër Crvena Zvezdas.

Koha e rikthimit të tyre është ende e paqartë.

Sipas raporteve, Alessio Romagnoli do të fillojë në stol në Olimpico me Fikayo Tomori duke luajtur së bashku me Simon Kjaer në qendër të mbrojtjes.

Lista e skuadrës së Milanit për ndeshjen e Romës:

Portierë:  A. Donnarumma, G. Donnarumma, Tëtëruëanu.

Mbrojtësit:  Calabria, Dalot, Gabbia, Hernández, Kalulu, Kjær, Romagnoli, Tomori.

Mesfushorët:  Çalhanoëlu, Castillejo, Díaz, Hauge, Kessie, Krunië, Meïte, Saelemaekers, Tonali.

Sulmuesit:  Ibrahimovië, Leão, Rebië.


(Kosova Sot Online)