Rrahmani pritet të startojë edhe ndaj Beneventos

  • A.P /
  • 28 shkurt 2021 - 14:57
Rrahmani pritet të startojë edhe ndaj Beneventos

David Ospina kthehet në listën e skuadrës së Napolit dhe Dries Mertens mund të fillojë në sulmin e napolitan kundër Beneventos.

Ekipi i Gattusos përballet me Benevento në Derby della Campania.

David Ospina kthehet nga një dëmtim dhe do të startojë në gol në vend të Alex Meret.

Kalidou Koulibaly do të jetë partneri i Rrahmanit në qendër të mbrojtjes. 

Formacionet e mundshme:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Ghoulam; Fabian Ruiz, Bakayoko; Politano, Zielinski, L. Insigne; Mertens.

Benevento: Montipò; Depaoli, Tuia, Barba, Foulon; Hetemaj, Schiattarella, Viola; Ionita, Caprari; Lapadula.

(Kosova Sot Online)