Atalanta vazhdon me fitore

  • A.P /
  • 28 shkurt 2021 - 15:31
Atalanta vazhdon me fitore

Atalanta vazhdon serinë e fitoreve, teksa këtë herë mposhti në transfertë Sampdorian me shifrat 2-0.

Një pjesë e parë e dominuar totalisht nga bergamaskët të cilët përpjekjet e tyre mundën t’i konkretizonin vetëm në minutën e 40-të, me Malinovskin që ia doli t’i jepte epërsinë të tijëve.

Pjesa e dytë ishte disi me ekuilibruar, por sërish diferencën arriti ta bënte skuadra e Gasperinit, teksa në të 70-ën Gosens dyfishoi shifrat duke vulosur kështu dhe fatet e kesaj sfide. P

ër Atalantën ky ishte suksesi i tretë radhazi në kampionat.

(Kosova Sot Online)