Ndeshja ndaj Lazios nuk shtyhet, por Torino nuk ka udhëtuar fare

  • S.A /
  • 02 mars 2021 - 16:52
Ndeshja ndaj Lazios nuk shtyhet, por Torino nuk ka udhëtuar fare

Serie A raportohet se ka vendosur të mos shtyjë ndeshjen midis Lazios dhe Torinos sot, por ekipi i Torinos nuk ka udhëtuar. Pasi u thirr Këshilli i Ligës për të diskutuar urgjentisht protokollin COVID-19, vendimi për ndeshjen e sotme midis Lazio dhe Torino ka mbërritur. Agjencia e lajmeve ANSA raporton se liga ka vendosur që ndeshja të luhet sot, duke mbyllur kështu hipotezën e shtyrjes së ndeshjes.

Por Torino është bllokuar nga autoritetet lokale të shëndetit dhe nuk mund të udhëtojnë në kryeqytetin italian. Ekipi torinez do t’i nënshtrohet testeve të reja të koronavirusit sot, me tetë lojtarë pozitivë në skuadër dhe po mbajnë shpresë që të mos ketë dalë ndonjë rast tjetër në grupin e ekipit për të mos rrezikuar që të shtyjë ndeshjen kundër Crotones të dielën. Biancocelesti ka thirrur një skuadër për t’u përballur sonte me Torinon, por do të jetë vetë në Olimpico dhe mund të fillojë përgatitjet për ndeshjen e madhe kundër Juventusit këtë fundjavë. Napoli dhe Juventus patën një incident të ngjashëm në tetor të vitit të kaluar, kur Partenopei u bllokua nga autoritetet lokale shëndetësore dhe fillimisht morën një pikë dhe dhanë një humbje 3-0 si parazgjedhje, por më vonë fituan apelin për të revokuar dënimin.

(Kosova Sot Online )