Tre yjet e Kosovës që vlejnë më shumë se Ibrahimovici

  • A.P /
  • 26 mars 2021 - 22:45
Tre yjet e Kosovës që vlejnë më shumë se Ibrahimovici

Ndonëse po shkëlqen me Milanin, vlera e sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovicit në treg është e ulët.

Sipas Transfermarkt, 39-vjeçari vlen 5 milionë euro.

Suedia përballet të dielën me Kosovën në “Fadil Vokrri”, teksa tre nga yjet kosovarë kanë vlerë më të lartë se “bomberi” suedez.

Vedat Muriqi (14 milionë), Amir Rrahmani (12 milionë) dhe Milot Rashica (12 milionë) janë tre futbollistët që kanë vlerë më të lartë se Ibracadabra.

Ndërsa, Arbër Zeneli dhe Mërgim Vojvoda kanë vlerë të njëjtë me yllin e Milanit.

(Kosova Sot Online)