ZYRTARE: Buffon rikthehet tek klubi i fëmijërisë Parma

  • S.A /
  • 17 qershor 2021 - 13:29
ZYRTARE: Buffon rikthehet tek klubi i fëmijërisë Parma

Klubi italian, Parma, para pak çastesh ka zyrtarizuar rikthimin e portierit, Gianluigi Buffon. Parma ka nënshkruar 2 vite kontratë më portierin italian. 43-vjeçari u largua nga Juventusi pas dy sezonesh si zevendeues i Ëojciech Szczesny dhe kthehet tek klubi i fëmijërisë, aty ku e filloi karrierën 26 vite më parë. 

Buffon u largua nga Parma në korrik të vitit 2001, e që pas 20 viteve është rikthyer përsëri.

Italiani fitoi Coppa Italia, Supercoppa Italiana dhe Kupën UEFA gjatë magjisë së tij të parë me Crociati.

(Kosova Sot Online )