Varane në bisedime me Manchester United

  • A.P /
  • 20 qershor 2021 - 14:10
Varane në bisedime me Manchester United

Përfaqësuesit e Raphael Varane pritet të takohen me Manchester United këtë javë me shpresën për të finalizuar transferimin e tij në skuadrën e Premier League.

Mbrojtësi qendror, kontrata e të cilit në Real Madrid skadon vitin tjetër, ka ngecur një zgjatje të kontratës për dy vjet me mundësinë e një më shumë, që do të thotë se ai mund të jetë larg.

Sipas gazetës angleze Mirror, Varane nuk është i lumtur që Real Madrid ka zgjedhur të negociojë rinovimin e kontratës së Luka Modric, Lucas Vazquez dhe Sergio Ramos para se të flasë me të.

Anglia është një destinacion që i intereson atij dhe Manchester United është destinacioni i tij i preferuar.

Sipas raporteve, Real Madrid do të dëshirojë rreth 60 milionë euro për Varane ndërsa kërkojnë të financojnë një lëvizje të madhe parash për Kylian Mbappe ose Erling Haaland.

Los Blancos janë të sigurt se ata mund të ecin përpara pa Varane  ose  Ramos pas ardhjes së David Alabas dhe pranisë së Eder Militao, Nacho Fernandez dhe Jesus Vallejo në skuadër.

Paris Saint-Germain është gjithashtu i interesuar për Varane, por sipas Mirror lëvizja e tij e preferuar do të ishte në Angli. 

(Kosova Sot Online)