Po shkëlqen me Italinë, ylli i kësaj kombëtarje pranë largimit nga skuadra e tij

  • G.G /
  • 23 June 2021 - 13:57
Po shkëlqen me Italinë, ylli i kësaj kombëtarje pranë largimit nga skuadra e tij

Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne thuhet se ka refuzuar uljen e pagës mes raporteve që e lidhnin atë me një transferim te Barcelona.

30-vjeçari do të shohë kontratën e tij me Napolin të skadojë në qershor 2022 dhe nuk ka arritur ende një marrëveshje për të zgjatur qëndrimin e tij në “Stadio Maradona”.

Sipas Calciomercato.com dhe Tuttosport, Napoli dëshiron t’i ofrojë atij një pagë më të ulët sesa pagat e tij aktuale 4.5 milion euro në vit. Një propozim që Insigne nuk është i gatshëm ta pranojë.

Prandaj, e ardhmja e tij në Napoli duket të jetë në dyshim pasi mund të largohet nga klubi si një agjent i lirë vitin e ardhshëm.

(Kosova Sot Online)