City kontakton Griezmannin

  • S.A /
  • 10 July 2021 - 16:24
City kontakton Griezmannin

Mediat në Angli raportojnë se Pep Guardiola ka folur direkt me sulmuesin javën e fundit

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka folur me Antoine Griezmann për një kalim të tij të mundshëm në Premier Ligë, raporton FootMercato.

Barcelona është e hapur për ta shitur Griezmann pasi që klubi po shikon balancimin e financave të tij pasi që ka probleme me borxhe të mëdha, por ka pak klube që mund ta përballojnë pagën dhe klauzolën e sulmuesit francez.

Synimi kryesor i Manchester City është Harry Kane këtë verë, por nëse Tottenham nuk e ulin çmimin e tij atëherë Griezmann do të jetë opsioni i tyre më i ri për sulmin. 

(Kosova Sot Online )