Harry Kane flet para finales së madhe të Kampionatit Evropian, ka disa fjalë për kombëtaren e Italisë

  • S.A /
  • 10 July 2021 - 16:43
Harry Kane flet para finales së madhe të Kampionatit Evropian, ka disa fjalë për kombëtaren e Italisë

Kapiteni i Anglisë, Harry Kane foli për finalen ekstra të veçantë të EURO 2020 dhe pranoi se Italia ka një histori më të mirë, por theksoi që “Tre Luanët” kanë besim të plotë dhe janë gati të shkruajnë historinë të dielën.

Kane shënoi golin vendimtar për të dërguar Anglinë në finalen e “Euro 2020” kundër Danimarkës dhe tha që skuadra e Anglisë synon vetëm triumfin në këtë takim.

“Ka qenë një udhëtim i gjatë, ka qenë një udhëtim i vështirë, me shumë ngritje gjatë rrugës,” tha Kane për Sky Sports.

“Mendoj se është një lojë e vërtetë 50-50”, tha Kane.

“Sigurisht, Italia ka një histori më të mirë se ne sa i përket fitimit të turneve, fitimit të finaleve të mëdha, por unë mendoj se në ekipin tonë shumë prej nesh kanë pasur përvojë në nivelin e klubit dhe kjo finale nuk do të jetë problematike në këtë aspekt”.

“Është një lojë me të vërtetë e vështirë, padyshim nga këndvështrimi ynë ne kemi besim të plotë në atë që po bëjmë dhe jemi të vendosur, por do të jetë shumë e vështirë.

“Ata kanë disa lojtarë të shkëlqyeshëm me përvojë të madhe, ata kanë qenë atje dhe e kanë bërë atë. Në çdo finale, në çdo lojë të madhe, duhet të jesh gati në të gjitha aspektet, kështu që ne e dimë se kjo ndodh të dielën dhe shpresojmë se mund ta kthejmë atë në favorin tonë”, përfundoi Kane.

(Kosova Sot Online )