Distria në lot pas marrjes së medaljes dhe intonimit të himnit të Kosovës në Tokio

  • S.A /
  • 24 korrik 2021 - 13:34
Distria në lot pas marrjes së medaljes dhe intonimit të himnit të Kosovës në Tokio

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”.

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën.

Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki.

Ajo bëri që flamuri i Kosovës të ngjitet më së larti në Tokio dhe pas marrjes së medaljes, u intonua edhe himni, Distria thjesht nga lumturia për këtë ëndërr të bërë realitet, s’mund t’i ndalte lotët.https://tiger.cdnja.co/v/bb/BBqL2.mp4?secure=HTDEBBIP26TIYeCnZC4DXQ&expires=1627129800

 

https://tiger.cdnja.co/v/ga/GAwNJ.mp4?secure=hbJECRzRdPQGO8mgcNnJdA&expires=1627129800

(Kosova Sot Online )