Milani dhe Barcelona në garë për Bernado Silvan

  • S.A /
  • 23 August 2021 - 13:07
Milani dhe Barcelona në garë për Bernado Silvan

Milan e Barcelona janë në duel për të siguruar shërbimet e mesfushorit portugez Bernardo Silva, që luan në Premier League me ekipin e Manchester City.

27-vjeçari duket se nuk bën pjesë në planet e trajnerit Pep Gaurdiola, që është gati ta lërë të lirë mesfushorin të largohet.

Silva ka një kontratë deri në vitin 2025 me kampionët e Anglisë, por mund të largohet për  45 milionë euro. Për kuqezinjtë kjo është një shumë e lartë, por jo për rivalët “blaugrana”.

Ndërsa City, kërkon që paratë e arkëtuara nga shitja e Silva të investohen për blerjen e Harry Kane.

(Kosova Sot Online