Tifozët e boksit nuk mund të besojnë se si Deontay Wilder e “trupëroi” vetën në klipin e lansuar nga stërvitjet e tij në ujë

  • S.A /
  • 07 shtator 2021 - 15:54
Tifozët e boksit nuk mund të besojnë se si Deontay Wilder e “trupëroi” vetën në klipin e lansuar nga stërvitjet e tij në ujë

Deontay Wilder ka ndarë një klip të tij duke u stërvitur në ujë përpara meçit të shumëpritur të trilogjisë të muajit të ardhshëm kundër Tyson Furyt.

Amerikani po kërkon të fitojë përsëri titullin e tij në peshën e rëndë WBC pasi e humbi nga Fury në shkurt të vitit 2020. Pamjet e tij të fundit të stërvitjes i kanë lënë tifozët të hutuar, megjithatë, pasi duket se po bën boks duke u përkulur në ujë. I shoqëruar me muzikë, 35-vjeçari tregon aftësitë e tij para se të shkojë tek kamera me një buzëqeshje në fytyrë.

Shumë besuan se Fury do të largohej nga një luftë e tretë me Wilder për shkak të një numri të shtyrjeve të shkaktuara nga pandemia e coronavirusit.

Një përplasje e madhe e padiskutueshme e titullit me Anthony Joshua ishte në tryezë, por Wilder fitoi një çështje arbitrazhi. Lufta ishte planifikuar të zhvillohej më 24 korrik para se Fury të rezultonte pozitiv me coronavirus, që do të thotë se tani do të zhvillohet më 9 tetor.

Wilder tani ka një muaj për t’u bërë gati dhe stërvitja në ujë thuhet se ndihmon në qëndrueshmërinë.

Thënë kjo, normalisht ndodh në pishina sesa në det. Asnjëri nuk ka luftuar që nga përballja e tyre 19 muaj më parë, por kjo nuk e ka ndaluar Wilderin jap komente ndaj The Gypsy King.

Duke folur për kanalin në YouTube 78SPORTSTV në fillim të këtij viti, Wilder tha: “Ju keni Floyd dhe keni Aliun dhe ata dy burra të mëdhenj në sport që kanë bërë punën e tyre”.“Unë mund të shoh krahasimin me të dy. Kur bëhet fjalë për Floyd, ata gjithmonë thoshin se ai ishte i mërzitshëm dhe stili i tij, të cilin ai tregoi aftësi të mëdha boksi, ai tregoi një IQ të shkëlqyer në ring, ofensivë dhe mbrojtje, ende nuk ishte e mjaftueshme për njerëzit”.

“Dhe atëherë kur një mbret si unë vjen dhe ju tregon të kundërtën, ju tregon aq shumë fuqi, aq shumë atletizëm […] ende nuk është e mjaftueshme”, ka shtuar ai më tej. 

 

(Kosova Sot Online )