Milani bën ankesë, thonë se Bakayoko u fye në baza racore nga tifozët e Lazios

  • E.K /
  • 13 shtator 2021 - 21:19
 Milani bën ankesë, thonë se Bakayoko u fye në baza racore nga tifozët e Lazios

Milani ka njoftuar se klubi i ka dërguar një ankesë Prokurorit Federal pasi Tiemoue Bakayoko dyshohet se është fyer në baza racore nga tifozët e Lazios.

Mesfushori francez bëri rikthimin e tij me fanellën e Rossonerëve në pjesën e dytë të lojës në shtëpi kundër Aquile të dielën.

Por raportet në Itali pohuan se paraqitja e tij e parë këtë sezon u prish nga tifozët e Biancocelesti dhe Milani ka konfirmuar se po ndërmarrin veprime.

“AC Milan njofton se ka vendosur të paraqesë një ankesë tek Prokurori Federal, në mënyrë që thirrjet që vijnë nga sektori i tifozëve vizitues të sqarohen gjatë ndeshjes së Milanit kundër Lazios,” thuhej në deklaratë.

(Kosova Sot Online)