Lojtarit të Man City i vdes babai gjatë ndeshjes në Champions League, shënoi edhe gol

  • E.K /
  • 16 shtator 2021 - 19:53
 Lojtarit të Man City i vdes babai gjatë ndeshjes në Champions League, shënoi edhe gol

Lojtarit të Man City, Xhonatan Ake, i ka vdekur babai disa minuta pasi ai shënoi golin e parë ndaj Leipizg në Champions.

Ai ka reaguar me një postim në rrjetin social, Instagram.

“Javët e fundit kanë qenë më të vështirat e jetë time. Babai im ishte shumë sëmurë dhe nuk mund të mjekohej më. Ai ishte me fat që pati mbështetjen e gruas, familjes dhe shokëve. Dje, pas një kohe të vështirë shënova golin e parë në Champions, dhe disa minuta mbrapa babai im ndërroi jetë. Ndoshta ishte e shkruar të ndodhte, ishte kënaqësi e madhe për të sa herë unë luaja. E di që do të jetë gjithmonë me mua në zemrën time, kjo ishte për ty babi’’, shkroi Ake. 

(Kosova Sot Online)