I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

  • E.K /
  • 25 September 2021 - 20:07
 I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Florian Marku ka shkruar historinë. Boksieri shqiptar ka fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme.

Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas, Maxim Prodan, teksa asnjëri nuk arriti të nokautonte tjetrin.

Kështu me vendim të ndarë, Florian Marku e fitoi këtë meç.

Dy gjyqtarë i dhanë pikët Markut, kurse njëri Prodanit.

(Kosova Sot Online)