Zaniolo rrezikon ndëshkimin pas gjesteve që bëri ndaj tifozëve të Lazios

  • A.P /
  • 27 shtator 2021 - 16:39
Zaniolo rrezikon ndëshkimin pas gjesteve që bëri ndaj tifozëve të Lazios

Sipas raporteve në Itali, Nicolò Zaniolo mund të përballet me pasojat për gjestet e tij ofenduese ndaj tifozëve të Lazios dhe pritet që ose të marrë një gjobë ose të pezullohet.

Kishte tension në Stadio Olimpico kur ylli i Romës u përfshi në pjesën e dytë të Derby Della Capitale.

Një grup tifozësh të Lazios ofenduan Zaniolon, i cili nuk u përmbajt dhe u përgjigj me disa gjeste ofenduese.

Sipas Calciomercatos, sjellja e Zaniolo është raportuar nga inspektorët e prokurorit federal që marrin pjesë në lojë, që do të thotë se mesfushori italian mund të përballet me pasojat për veprimin e tij.

Mbetet për t’u parë nëse Prokurori i FIGC do të vendosë të ndërmarrë veprime kundër Zaniolo, por 22-vjeçari ose mund të gjobitet ose të suspendohet për një ose më shumë ndeshje.

Ish-ylli i Fiorentinës dhe Interit është kthyer në fushë këtë sezon pasi u shërua nga një dëmtim në gju, i dyti në karrierën e tij.

Ai ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asistim në shtatë paraqitje në të gjitha garat.

(Kosova Sot Online)