Trajneri italian e grushton gjyqtarin e ndeshjes

  • A.P /
  • 27 shtator 2021 - 19:53
Trajneri italian e grushton gjyqtarin e ndeshjes

Një gjyqtar në Prima Categoria në Itali u godit në fytyrë nga trajneri i Carpignano, i cili kërkoi falje dhe dha dorëheqje nga pozita e trajnerit. 

Trajneri Giovanni Alosi sulmoi zyrtarin e ndeshjes Andrea Felis gjatë ndeshjes kundër Oleggio Castello në Prima Categoria.

Ndeshja më pas u ndërpre, pasi trajneri goditi gjyqtarin kur skuadra e tij ishte 2-0 duke humbur në pjesën e dytë.

Arbitri nga Torino e largoi trajnerin për protesta, por trajneri nuk shkoi në dhomën e zhveshjes por iu afrua zyrtarit të ndeshjes, duke iu drejtuar me disa fjalë dhe më pas e goditi me grusht në fytyrë.

(Kosova Sot Online)