Vjedhin hotelin ku qëndron Lionel Messi, ja çfarë ka ndodhur

  • S.A /
  • 01 October 2021 - 10:54
Vjedhin hotelin ku qëndron Lionel Messi, ja çfarë ka ndodhur

Një grup njerëzish kanë vjedhur mijëra paund stoli dhe para nga hoteli me pesë yje ku jeton Lionel Messi.
Banda hyri duke zbritur pjesën e jashtme të ndërtesës nga çatia.
Siguria në hotel u rrit në gusht pasi 34 vjeçari, Lionel Messi, u transferua me gruan Antonela Roccuzzo dhe tre fëmijët e tyre.

Ata hynë përmes një dere të hapur të ballkonit, një kat mbi suitën e superstarit të Messit, prej 17,000 paundësh/nata.

Dy persona të maskuar u panë në CCTV duke u përplasur në një ballkon të katit të gjashtë të mërkurën mbrëma javën e kaluar. Një këshilltare financiare në Dubai, kishte lënë dhomën e saj prej 1.000 paundësh për natën për mbrëmje. Të nesërmen ajo zbuloi se një gjerdan ari prej 3,000 paund mungonte, plus 500 vathë dhe 2,000 paund.

Ajo tha: “Të paguash një pasuri për një vend të zbukuruar dhe të sigurt dhe të kesh dikë të ecë në dhomën tënde është shumë shqetësuese. Policia na tha se panë dy burra me një çantë në çati në kamerat CCTV por ata nuk mund t’i identifikonin.

“Ata thanë se u raportuan edhe tre grabitje të tjera. Një djalë maroken në dhomën tjetër më tha se i kishin vjedhur orën. ”

Megjithatë ajo pretendoi se hoteli, mysafirët e së cilës përfshinin Madonna dhe Michael Jackson, nuk e besuan atë derisa policia u përfshi.Thuhet se Messi ka nënshkruar një qira për një shtëpi familjare dhe do të largohet.

Një burim policor i tha The Sun: “qartësisht e ka pasur një shkelje shumë serioze të sigurisë dhe po hetohet. Ka prova që sugjerojnë se një bandë me përvojë ishte përgjegjëse. “

Hoteli  është nën hetim.

(Kosova Sot Online )