Andi Lila: Mourinho nuk merr vesh nga futbolli

  • S.A /
  • 13 October 2021 - 10:31
Andi Lila: Mourinho nuk merr vesh nga futbolli

Ish-mbrojtësi i Shqipërisë, Andi Lila, e ka kritikuar trajnerin e Romës Jose Mourinho për minutat e pakët që po ia jep Marash Kumbullës, pasi ky i fundit e ndali Robert Lewandowskin në humbjen e Shqipërisë kundër Polonisë të martën.

Karol Swidersi e shënoi golin vendimtar për t’i ndihmuar Polonisë ta mundë 1:0 Shqipërinë në Air Albania në Tiranë. Polonia e kaloi Shqipërinë në vendin e dytë në Grupin I, i cili dërgon në play-off për kualifikim për Kupën e Botës 2022.

Në një ndeshje dëshpëruese për kuqezinjtë, Marash Kumbulla u veçua për aftësitë e tij mbrojtëse në mbrëmje, duke mos e humbur asnjë duel me sulmuesin gjigant të Bayern Munich, Robert Lewandowski.

Mbrojtësi i Romës u përkujdes ta mbajë mirë sulmuesin polak dhe ia doli dhe Lila beson se Mourinho po gabon që po e lë në stol 21-vjeçarin.

“Sot ne bëmë një ndeshje të shkëlqyer. Sot Kumbulla, me atë që bëri ndaj Lewandowskit, tregoi se e Meriton të luajë titullar, ndaj Mourinho ose është me pushime në Romë, ose nuk merr vesh nga futbolli”, tha Andi Lila.

Kumbulla nuk e ka bërë ende asnjë paraqitje për Romën në Serie A këtë sezon dhe i ka vetëm dy paraqitje në përgjithësi nën udhëheqjen e Mourinhos.

Ai luajti në dy ndeshje në UEFA Europa Conference League, si dhe një herë në kualifikime të kësaj gare.

(Kosova Sot Online )