Interi synon t’ia shkaktojë Napolit humbjen e parë në ligë dhe t’i afrohet kreut

  • A.P /
  • 21 nëntor 2021 - 17:17
Interi synon t’ia shkaktojë Napolit humbjen e parë në ligë dhe t’i afrohet kreut

Interi do të kërkojë ta ngushtojë hendekun ndaj liderit të Serie A Napoli, kur të përballet me të sonte në orën 18:00 në Milano.

Kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani do të përpiqet ta ndihmojë Napolin ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje në ligë sonte në Giuseppe Meazza ndaj kampionit në fuqi.

Napoli është lider me 32 pikë, aq sa ka Milani i cili e pësoi humbjen e parë sezonale të shtunën kur u mposht 4:3 nga Fiorentina, shtatë larg Interit.

Humbja e Milanit është lajm i mirë për të dy skuadrat, por në veçanti për zikaltrit që duan të kthehen në binarë për ta mbrojtur titullin.

Trajneri i Interit Simeone Inzaghi është pa mbrojtësin kryesor Stefan De Vrij që është i lënduar, ndërkohë ka vendosur ta pushojë Edin Dzekon.

Te Napoli mungojnë Deme dhe Matteo Politano të prekur nga koronavirusi.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Correa, Lautaro Martinez

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Osimhen.

(Kosova Sot Online)