Ky ishte reagimi i fëmijëve të Messit pasi argjentinasi e fitoi Topin e shtatë të Artë

  • A.P /
  • 29 nëntor 2021 - 22:28
Ky ishte reagimi i fëmijëve të Messit pasi argjentinasi e fitoi Topin e shtatë të Artë

2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi ka fituar topin e artë.

Sot, në ceremoninë e zhvilluar në Paris, Messi fitoi për herë të shtatë Topin e Artë.

Ai mposhti Robert Lewandowskin në një rivalitet të ngushtë dhe tani i ikën për dy Topa të Artë rivalit të kahmotshëm, Cristiano Ronaldos, i cili përfundoi i gjashti këtë vit.

Në momentin kur u thirr emri i Messit, nuk mungoi as reagimi i tre djemve të argjentinasit.

(Kosova Sot Online)