Gjithçka gati për derbin Prishtina-Drita

  • A.P /
  • 05 dhjetor 2021 - 13:15
Gjithçka gati për derbin Prishtina-Drita

Java e 17-të në Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë edhe sot (e diel) me tri ndeshje tejet interesante.

Ndeshja e fundit dhe derbi i kësaj jave zhvillohet në kryeqytet.

Prishtina do të mirëpres Dritën në kryendeshjen e kësaj jave në Superligë.

Gjilanasit gjenden në vendin e tretë me 28 pikë, kurse Prishtina ka katër më pak dhe pozicionohet e pesta në renditjen tabelare. 

(Kosova Sot Online)