Xhaka shkakton penallti, Manchester City barazon gjithçka – Arsenali mbeti me 10 lojtarë

  • E.K /
  • 01 January 2022 - 15:43
 Xhaka shkakton penallti, Manchester City barazon gjithçka – Arsenali mbeti me 10 lojtarë

Manchester City e ka barazuar në 1-1 rezultatin ndaj Arsenalit.

Në minutën e 57-të, Mahrez ka shënuar nga pika e bardhë golin e barazimit, penallti e shkaktuar nga Granit Xhaka.

Sikur nuk i mjaftoi kjo Arsenalit, tre minuta më pas Gabriel u përjashtua me të kuq dhe Arsenali ka mbetur me 10 lojtarë,

(Kosova Sot Online)