FIFA shpall Mendyn portierin më të mirë për vitin 2021

  • A.P /
  • 17 janar 2022 - 19:30
FIFA shpall Mendyn portierin më të mirë për vitin 2021

Para pak çastesh u nda çmimi për portierin më të mirë të vitit.

Atë çmim e fitoi Edouard Mendy, i cili pati një vit fantastik me Chelsean.

Në nominim ishin edhe Donnarumma dhe Neuer në treshen finaliste

Ceremonia e FIFA Football Awards 2021 po zhvillohet në Zvicër.


(Kosova Sot Online)