Ancelotti zbulon më në fund të ardhmen e Eden Hazard

  • E.K /
  • 22 janar 2022 - 15:06
Ancelotti zbulon më në fund të ardhmen e Eden Hazard

Eden Hazard do të vazhdojë të luajë në Real Madrid.

Është raportuar shumë se Eden Hazard s’ka të ardhme në Santiago Bernabeu, pasi ka dështuar të tregojë atë që bënte për shumë vite në Premierligë te Chelsea.

Ancelotti ka zbuluar se tani për tani, është pjesë e skuadrës së tij dhe bën pjesën edhe në planfikimin e sezonit të ardhshëm.

“Ne llogaritim në të edhe për sezonin e ardhshëm”, tha Ancelotti.

Hazard, më në fund arriti të ndihmojë në një ndeshje të rëndësihme Realin, duke i shënuar gol Elches në Kupë në minutën e 116’ për ta kualifikuar në çerekfinale.

Ancelotti zbuloi se Hazard ka shansin që nesër të startojë në Ligë në Santiago Bernabeu.

(Kosova Sot Online)