Man Utd shpreson ende tek Pogba

  • S.A /
  • 02 February 2022 - 14:45
Man Utd shpreson ende tek Pogba

“Djajtë e Kuq” kërkojnë nga mesfushori francez të mos ngutet me vendimin e tij dhe ta presë trajnerin e ri. Manchester United kërkon nga Paul Pogba që të mos ngutet me vendimin e tij për t’u larguar apo jo nga klubi. Mesfushorit francez do t’i skadojë kontrata me “Djajtë e Kuq” në fund të këtij sezoni.

Dhe, janë të shumtë ata që besojnë se kampioni i botës me Francën do të largohet nga “Old Trafford”.

Mirëpo, gjiganti britanik kërkon nga ish-futbollisti i Juventusit të presë derisa të zbulohet trajneri i ri i ekipit.

Me këtë rast, United shpreson që Pogba ta ndryshojë vendimin dhe të qëndrojë në “Teatrin e Ëndrrave”.

Për këtë siguron mediumi “ESPN”.

Interesim për Pogban kanë shfaqur Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini.

28 vjeçari nga ana e tij duket se është i interesuar për ta provuar një eksperiencë të re.

(Kosova Sot Online )