Pamje nga momenti kur tifozi shqiptar futet në fushë dhe shkon për ta përqafuar Benzeman

  • S.A /
  • 05 May 2022 - 08:25
Pamje nga momenti kur tifozi shqiptar futet në fushë dhe shkon për ta përqafuar Benzeman

Një tifoz shqiptar është bërë protagonist mbrëmë në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Në fakt, tifozi në fjalë i kaloi reklamat dhe iu iku gardave të sigurisë për të marshuar drejt fushës së blertë, me ç’rast e shfaqi flamurin kombëtar shqiptar.Ai iu shmang sigurimit me vrap dhe shkoi tek Karim Benzema, të cilin e përqafoi, para se të largohej më pas nga sigurimi.

Real Madridi bëri përmbysje të madhe ndaj Manchester Cityt duke fituar me rezultat 3:1, i cili ishte i mjaftueshëm për të shkuar në finalen e Parisit, e cila do të luhet më 28 maj, e ku për kundërshtar do ta ketë Liverpoolin. 

(Kosova Sot Online )