Perisic drejt transferimit te gjiganti anglez

  • A.P /
  • 13 maj 2022 - 18:33
Perisic drejt transferimit te gjiganti anglez

Ivan Perisic karrierën pritet që ta vazhdojë në Premierligë.

Futbollisti kroat raportohet se është afër marrëveshjes për të kaluar te skuadra e Chelseat.

Sipas “The Sun”, Perisic ka zhvilluar një takim me zyrtarët e klubit londinez.

Mesfushori thuhet se është i hapur për t’u larguar nga Interi drejt Chelseat.

33-vjeçari te “Blutë” mund të kalojë si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me “Nerazzurrët” skadon më 30 qershor të këtij viti.

Ivan Perisic deri më tani ka regjistruar 33 paraqitje me Interin në Serie A këtë sezon.

Ai ka shënuar shtatë gola dhe ka ndihmuar skuadrën me gjashtë asistime. 

(Kosova Sot Online)