Rezultatet nga ndeshjet direkte, Real Madridi me bilanc më të mirë

  • S.A /
  • 28 May 2022 - 10:47
Rezultatet nga ndeshjet direkte, Real Madridi me bilanc më të mirë

Ndeshja mes tyre do të zhvillohet në “Stade de France” nga ora 21:00.

Kjo do të jetë përballja e nëntë mes skuadrës angleze dhe asaj spanjolle.

Nga tetë ndeshjet paraprake, Real Madridi ka bilanc më të mirë.

“Los Blancos” kanë shënuar fitore në katër ndeshje, kurse tri ndeshje i kanë takuar Liverpoolit.

Një tjetër ndeshje mes këtyre skuadrave ka përfunduar baras.

Pra, Liverpooli sonte ka mundësi që të barazojë bilancin e fitoreve me Real Madridin.

Megjithatë, mbetet të shihet në fund se cili do të jetë rezultati nga përballja finale e Ligës së Kampionëve.

(Kosova Sot Online )