Thor Bjornsson provokon “Njeriun më të frikshëm në planet” për një duel spektakolar

  • S.A /
  • 18 July 2022 - 11:31
Thor Bjornsson provokon “Njeriun më të frikshëm në planet” për një duel spektakolar

Thor Bjornsson është gati të largohet nga kërkesa e tij për t’u përballur me Martyn Ford, pasi nuk ka asnjë ofertë zyrtare në tryezë. Ylli islandez bëri një fillim të suksesshëm të karrierës së tij të boksit, pasi mposhti rivalin e madh Eddie Hall në shkurt për të zgjidhur rivalitetin e tyre afatgjatë. Ai ka qenë i lidhur me një sërë opsionesh që nga fitorja e tij, duke përfshirë edhe një duel me kampionin e peshave të rënda Tyson Fury dhe një takim me kolegun e peshave të rënda Ford.Tifozët kanë bërë thirrje shpesh që Bjornsson të ndajë ringun me Fordin, pasi debutimi i rivalit të tij kundër “Hulkut iranian” u anulua në një njoftim të shkurtër.

Por, Bjornsson është i pasigurt se lufta do të zhvillohet me mungesë interesi nga promovuesit e mundshëm për organizimin e ngjarjes. “Ai (Ford) ka folur shumë gjepura, por asgjë nuk është folur për më tej, është vetëm ai që flet”, deklaroi Bjornsson. “Nuk kam marrë asnjë ofertë nga askush, nuk jam kontaktuar”.“Duket se njerëzit duan ta shohin këtë luftë të ndodhë, por asnjë promovues duket se nuk është i gatshëm ta organizojë këtë luftë. Unë nuk do ta ndjek atë. E di në fakt që ai flet me të gjithë ashtu si Eddie Hall dhe unë do ta rrahja”.

“Ai mezi ka boksuar më parë, nuk mendoj se ka boksuar më gjatë se unë. Jam më i gjatë se ai, më i fortë se ai. Unë kam luftuar dhe ai jo, kam rrahur shokun e tij më të mirë, Eddie Hall”, ka shtuar më tej ai. Në vend të kësaj, një përballje me Fury tani duket më e mundshme me trajnerin e Bjornsson, Billy Nelson, duke ngacmuar një njoftim të madh për të ardhmen e tij në boks. Bjornsson gjithashtu është ftuar përsëri në ring nga rivali i tij Hall.

(Kosova Sot Online )