Ballkani përforcohet me sulmues nga Mali i Zi

  • A.P /
  • 16 August 2022 - 19:32
Ballkani përforcohet me sulmues nga Mali i Zi

Kampioni i Kosovës ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me sulmuesin anësor të Malit të Zi, Dejan Zarubica

KF Ballkani është përforcuar me një sulmues dy ditë para se të luajë kundër FC Shkupit, ndeshje kjo që do të zhvillohet në Shkup të enjten në mbrëmje.

Me anë të një njoftimi zyrtar, Ballkani ka prezantuar sulmuesin malazeze që ka përvojë në futboll në disa klube të shteteve të rajonit.

“ Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi anësor 𝗗𝗘𝗝𝗔𝗡 𝗭𝗔𝗥𝗨𝗕𝗜𝗖𝗔 është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë”, shkruan në filli të këtij zyrtarizimi.

“Sulmuesi nga Mali i Zi ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2024 duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë”

“ Në të shkuarën, 𝗗𝗘𝗝𝗔𝗡 ka luajtur me ekipe si 𝗙𝗞 𝗜𝘀𝗸𝗿𝗮, 𝗕𝘂𝗱𝘂𝗰𝗻𝗼𝘀𝘁 𝗣𝗼𝗱𝗴𝗼𝗿𝗶𝗰𝗮 , 𝗙𝗞 𝗟𝗼𝘃𝗰𝗲𝗻 si dhe së fundmi ishte pjesë e 𝗞𝗙 𝗟𝗮ç𝗶”, shkruan ndër të tjera.

(Kosova Sot Online)