West Ham nënshkruan me mbrojtësin e PSG-së

  • A.P /
  • 17 August 2022 - 17:34
West Ham nënshkruan me mbrojtësin e PSG-së

West Ham ka nënshkruar me mbrojtësin gjerman Thilo Kehrer nga Paris St-Germain për një kontratë katërvjeçare.

Kehrer, 25 vjeç, ka bërë 128 paraqitje në katër vjet te PSG që kur u bashkua për 33 milionë funte nga Schalke.

Ai ka 22 ndeshje ndërkombëtare dhe ka luajtur rregullisht për Gjermaninë gjatë vitit të kaluar.

Kehrer, i cili ka opsionin e dy viteve të tjera në kontratën e tij, luajti 34 herë për kampionët francezë sezonin e kaluar.

Ai fitoi tre tituj të Ligue 1, dy Kupa Franceze dhe ishte startues në humbjen e tyre në finalen e Champions League nga Bayern Munich në 2020.

(Kosova Sot Online)