Tërhiqet shorti për Ligën e Parë të juniorëve

  • A.P /
  • 17 August 2022 - 19:38
Tërhiqet shorti për Ligën e Parë të juniorëve

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Ligën e Parë të Juniorëve.

Në këtë edicion në këtë ligë do të bëjnë gara 16 ekipe. Në bazë të shortit në javën e parë do të përballen: Malisheva – Vëllaznimi, Roni 19 – Liria, Kosova VR – Vjosa, Ulpiana – Feronikeli, Rahoveci – GS Gjilani, Fushë Kosova – Top Football, Rilindja – Podujeva dhe Dukagjini – Istogu.

Garat në këtë ligë do të fillojnë më 27 gusht.

(Kosova Sot Online)