Skena të frikshme në Turqi, një tifoz hyri në fushë dhe sulmoi fizikisht futbollistët e Besiktasit

  • S.A /
  • 05 September 2022 - 10:53
Skena të frikshme në Turqi, një tifoz hyri në fushë dhe sulmoi fizikisht futbollistët e Besiktasit

Një incident ka ndodhur të dielën mbrëma, pas përfundimit të ndeshjes Ankaragucu – Besikstas, e vlefshme për javën e pestë në Superligën e Turqisë. Pasi gjyqtari e mbylli ndeshjen, një tifoz i skuadrës vendase hyri në fushë dhe sulmoi fizikisht futbollistët e mysafirëve.

Nga pamjet e publikuara, shihet se tifozi në fjale goditi dy futbollistët e Besiktasit, Cenk Tosun dhe Salih Uçan. Forcat e sigurisë kapën tifozin që kreu sulmin dhe e nxorën jashtë pastaj.Ndryshe, ndeshja në fjalë u fitua nga Besiktasi me rezultatin 2:3. 

https://www.reddit.com/r/soccer/?utm_term=2005351477&utm_medium=post_embed&utm_source=embed&utm_name=&utm_content=header

(Kosova Sot Online )