Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

  • S.A /
  • 26 September 2022 - 10:00
Tyson Fury i lodhur nga Anthony Joshua, i jep atij 48 orë për të nënshkruar kontratën

Tyson Furyt nuk i pëlqejnë vonesat e Anthony Joshua dhe promotorit të tij Eddie Hearn, duke i dhënë kohë për dy ditë që ta nënshkruajë kontratën.

Fury mori vendimin për t’i ofruar Joshuas një luftë, e cila do të ishte e mirëseardhur për të, pasi që ka humbur tre nga katër meçet e fundit.

“Kam qenë optimist rreth tre javë më parë, por nuk duhet të duhet kaq shumë për të nënshkruar një kontratë.

“Ne do ta dimë gjithsesi deri të hënën, sepse nëse nuk bëhet deri të hënën, atëherë unë do të vazhdoj”.

“Nuk do ta pres një djalosh që ka humbur tre nga pesë meçet e tij të fundit, ai është me fat që po i jap një mundësi për titull botëror”, ka thënë ai.

Tyson Fury mund të ndeshjet edhe me Oleksandr Usyk për të gjithë titujt.

(Kosova Sot Online )