Mourinho premton të shesë lojtarin e Romës në janar pasi ai 'tradhtoi' shokët e skuadrës

• 10 November 2022 - 17:15

Një Jose Mourinho i tërbuar është zotuar të shesë një lojtar të paidentifikuar të Romës në janar, pasi pretendoi se ai "tradhtoi" shokët e tij të skuadrës.

Giallorossi luajtën një barazim 1-1 në Serie A me Sassuolo të mërkurën në mbrëmje. Tammy Abraham, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, e cila kohët e fundit ka luftuar për golat, i vuri përpara lojtarët e Mourinhos me një goditje të mirë me kokë në pjesën e dytë, por ata nuk mundën të mbanin fitoren, me Andrea Pinamonti që shënoi golin e barazimit në minutën e 85-të për mikpritësit.

Rezultati e lë Romën në vendin e gjashtë në tabelë përpara ndeshjes së fundjavës me Torinon në Stadio Olimpico - ndeshja e tyre e fundit përpara Kupës së Botës.