Fitore sa për ngushllim në kombëtaren e Uruguajit: Cavani nuk i përmban nervat pas eliminimit, hedh në tokë edhe ekranin e VAR

  • S.A /
  • 03 December 2022 - 09:39
Fitore  sa për ngushllim në kombëtaren e Uruguajit: Cavani nuk i përmban nervat pas eliminimit, hedh në tokë edhe ekranin e VAR

Komëtarja e Uruguaji  e zhvilloi  ndeshjen e fundit, në “Katar 2022”, madje dhe arriti fitoren por pa mundur dot të kalonte në fazën tjetër, për arsye golash, transmeton "Kosova Sot Online ".

Ndërhryja ndaj Edinson Cavanit, e cila nuk u dha si penallti nga ana arbitri pas shikimit të aksionit me sistemin VAR ka nxehur në maksimum sulmuesin e “celestes”.

“El Matador” është filmuar nga tifozët, teksa “shfryn” inatin duke goditur me grusht ekranin e VAR-it dhe pamjet e tij po bëjnë “xhiron” e Botës. 

(Kosova Sot Online )