Van Dijk tregon planin për ta ndalur Messin

  • A.P /
  • 07 December 2022 - 19:13
Van Dijk tregon planin për ta ndalur Messin

Dueli çerekfinal mes Argjentinës dhe Holandës do të jetë një sfidë fantastike.

Kapiteni i Holandës Virgil van Dijk mbetet i kujdesshëm për kërcënimin që paraqet Messi, edhe pse ai ishte fitues në herën e fundit që u përballën me klube.

Van Dijk e quajti Messin lojtarin më të mirë kundër të cilit kishte luajtur, pasi Liverpool u rikthye nga një deficit prej tre golave në ndeshjen e parë për të mposhtur Barcelonën në rrugën e saj për të fituar Ligën e Kampionëve në vitin 2019..

“Gjëja e vështirë për të është kur ne sulmojmë, ai po ftohet diku në një qoshe apo diçka tjetër. Duhet të jesh shumë i mprehtë për sa i përket organizimit në mbrojtje. Askush nuk mund ta bëjë vetë, ne do të duhet të nxjerrim një plan të mirë”, tha Van Dijk.

(Kosova Sot Online)