Laura Fazliu drejt medaljes në Izrael, shkon në gjysmëfinale

  • S.A /
  • 21 December 2022 - 13:22
Laura Fazliu drejt medaljes në Izrael, shkon në gjysmëfinale

Laura Fazliu (-63kg) ka arritur në gjysëmfinale të World Judo Masters, Jeruzalem 2022. Laura në xhiron e parë pas një ndeshje në vazhdime mposhti me Wazaari francezen, Manon Deketer. Fazliu në xhiron e dytë mposhti me Ippon sllovenen, Andreja Leski.

Në çerekfinale nënkampionia evropiane për seniore e mposhti me Wazaari dhe Ippon polaken, Angelika Szymanska. Garuesja jonë në gjysëmfinale do të ndeshet kundër vendases, garuesen nga Izraeli, Gili Sharir. 

(Kosova Sot Online )