Djali i Ronaldinhos fillon provën te Barcelona, me sukses po ndjek hapat e babait legjendar

  • S.A /
  • 13 January 2023 - 09:48
Djali i Ronaldinhos fillon provën te Barcelona,  me sukses po ndjek hapat e babait legjendar

Klubi i Barcelones së shpejti mund të fillojë një epokë e re të Ronaldinhos, me djalin e legjendës së klubit që thuhet se është në prag të nënshkrimit të kontrates me këtë klub, shkruan "Kosova Sot Online".

Ronaldinho është absolutisht sinonim i Barçës, duke iu bashkuar klubit në vitin 2003 dhe duke fituar dy tituj të La Ligës dhe Ligës së Kampionëve.

Kaq e mirë ishte një pjesë e lojës së tij gjatë kohës së tij në Camp Nou, saqë edhe tifozët e Real Madridit u detyruan të qëndronin në këmbë dhe ta duartrokisnin ndonjëherë. Ishte një kohë që ai ishte lojtari më i mirë në botë dhe ai e forcoi atë pozicion duke fituar Topin e Artë në vitin 2005. Fuqitë e tij nuk zgjatën aq gjatë sa shumë mund të kishin shpresuar dhe ai e pëlqente qartë stilin e jetës së festave, madje duke pasur një klauzolë të shkruar në kontratën e tij për klubin. Kjo është gjithashtu arsyeja pse ai u shit nga Barça në vitin 2008, duke u shqetësuar se miqësia e tij me Lionel Messin mund të bënte që ai të kishte një ndikim të keq tek i riu i atëhershëm. Tani djali i Ronaldinhos mund të jetë i riu i ardhshëm që do të vijë në klub dhe ata do të shpresojnë që ai të ketë gjysmën e talentit të babait të tij ikonik. Sipas gazetarit Adrian Sanchez, sulmuesi adoleshent Joao Mendes de Assis Moreira është aktualisht në prova në Camp Nou dhe raportet në Brazil shtojnë se lëvizja është afër të finalizohet.

Djali i legjendës, Joao Mendes së fundmi ka ndërprerë kontratën me skuadrën braziliane Cruzeiro, duke e lënë të lirë të gjejë një klub të ri. Ronaldinho's son Joao Mendes de Assis Moreira has terminated his contract with Cruzeiro. Barça could sign him. Laporta and Ronaldinho are working on his signing and Joao is already undergoing tests in Barcelona. He is 17 years old and plays as a striker. Ai thuhet se ka qenë duke u stërvitur me skuadrën e klubit Juvenil A, ku ai ka pasur provën e tij, dhe presidenti i klubit Joan Laporta madje po i kushton vëmendje mënyrës se si ecin gjërat. Vendimi nëse do të nënshkruajnë apo jo sulmuesi krahut të majtë do t’u takojë përfundimisht trajnerëve në akademinë legjendare të klubit La Masia. Mesfushori Gavi është ‘prodhimi’ i fundit dhe ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës për skuadrën e Xavit, ndërsa Alejandro Balde dhe Ansu Fati gjithashtu kanë ardhur nga akademia viteve të fundit. 

(Kosova Sot Online )