Roma e gjen zëvendësuesin e Zaniolos

  • A.P /
  • 29 January 2023 - 12:37
Roma e gjen zëvendësuesin e Zaniolos

Roma është veçanërisht e frustruar me sjelljen e Nicolo Zaniolo-s, sepse ata tashmë kishin vendosur për zëvendësuesin e tij.

Sulmuesi 23-vjeçar italian kërkoi një largim nga Giallorossi në fillim të këtij muaji dhe kërkoi të përjashtohej nga ekipi për përballjen me Spezia në një përpjekje për të shtyrë një largim.

Zaniolo ishte i prirur të bashkohej me Milanin e interesuar, por ata nuk arritën të gjenin një marrëveshje me Romën. Zemërimi filloi të shtohej pasi 23-vjeçari refuzoi një ofertë nga Bournemouth, i cili tashmë kishte rënë dakord për kushtet e një marrëveshjeje me Giallorossi.

Corriere dello Sport raporton se Roma ishte gati të shesë Zaniolo dhe ta zëvendësojë atë me kapitenin e Ajax, Tadic, i cili ka vetëm 18 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij me gjigantët holandezë.

Me vetëm pak ditë të mbetura në afatin kalimtar të janarit, Roma tani duket e destinuar të mbajë 23-vjeçarin e pakënaqur deri në verë, kur një shitje ka të ngjarë të ndodhë.

(Kosova Sot Online)