Gabriel Martinelli zyrtarisht në Arsenal

  • S.A /
  • 03 February 2023 - 11:46
Gabriel Martinelli zyrtarisht në Arsenal

Tashmë është zyrtarisht e konfirmuar. Gabriel Martinelli ka rinovuar kontratën me Arsenalin.

Braziliani nënshkroi kontratën e re, e cila do ta mbajë atë në Londër deri në qershor të vitit 2027, me mundësinë e zgjatjes edhe për një vit tjetër, përcjell "Kosova Sot Online".

Martinelli erdhi në Arsenal në vitin 2019 dhe e ka dëshmuar veten si një lojtar mjaft i vlefshëm për “Topçinjtë”.

(Kosova Sot Online )