Pasi shpëtuan nga tërmeti në Turqi, ekipi i mundjes kthehet në Kosovë

  • S.A /
  • 08 February 2023 - 08:31
Pasi shpëtuan nga tërmeti në Turqi,  ekipi i mundjes kthehet në Kosovë

Ekipi i të rinjve i mundjes i ka shpëtuar tërmetit në Turqi. Ata tashmë janë kthyer në Kosovë. Kështu bën të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës, përcjell  "Kosova Sot Online ".

“Ekipi ynë ndodhej në qytetin Kahramanmarash, ku ndodhi tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë”, thuhet në njoftimin e publikuar nga KOK.

Gjashtë anëtarët e ekipit po merrnin pjesë në turneun “12 February”, ndërsa fatmirësisht kishin shpëtuar pa lëndime përkundër dëmtimeve të hotelit ku po qëndronin, derisa ndërtesat dhe hotelet përreth ishin rrënuar. Tërmeti i shkallës 7.8 ballë e ka goditur Turqinë dhe Sirinë orët e para të së hënës. Si pasojë e këtij tërmeti kanë vdekur mbi 7 mijë persona.

(Kosova Sot Online )